Systém HFR-TS

 

 

OMÍTKOVÝ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM HFR-TS

Omítkový zateplovací systém HFR-TS® tvoří zateplovací omítky IsoTex a termokeramický nátěr ThermoShield. Spolu tvoří revoluční zateplovací systém s výbornými vlastnostmi a dlouhou životností. Tepelněizolační zateplovací omítky IsoTex vám zajistí ve spolupráci s nátěrem ThermoShield plnou ochranu před všemi atmosférickými vlivy a vytvoří inovativní termoizolační zateplovací systém budoucnosti, který předčí vaše očekávání.

INOVATIVNÍ TEPELNĚIZOLAČNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM HFR-TS®

Tepelněizolační zateplovací omítky IsoTex vám zajistí ve spolupráci s nátěrem ThermoShield plnou ochranu před všemi atmosférickými vlivy a tím tvoří inovativní termoizolační zateplovací systém budoucnosti. Díky svým unikátním vlastnostem termoizolačních omítek IsoTex a nanotechnologií v termokeramické nátěru ThermoShield vám v toto spojení zajistí regulaci vlhkosti ve zdivu (udržuje ji stále v suchu = pouze „suchý kabát hřeje“). Koeficient absorpce vody je méně než 3% za 120 dní přítomnosti ve vodě a díky svým difuzním vlastnostem – koeficient propustnosti vodních par = 7, napomáhá rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu a uvnitř konstrukce budov.

Tepelněizolační zateplovací omítky IsoTex jsou velmi vhodné nejen jako alternativa zlepšení komfortu vašeho bydlení (zateplení vaší nemovitosti), ale zároveň získáte nový kabát domu, který vaši nemovitost ochrání před všemi povětrnostními vlivy. V létě se stavba nepřehřeje (úspora na klimatizací) a v zimě 3x sníží únik tepla z vašeho domu (úspora na vytápění).

Spolu v kombinaci s termokeramickým nátěrem ThermoShield vytvoří zateplovací omítky IsoTex komplexní zateplovací systém pro ideální zateplení domu.

VÝHODY ZATEPLOVACÍHO SYSTÉMU HFR-TS®

Minimální životnost zateplovacího systému HFR-TS® je 30 let

Výrazná energetická úspora na vytápění a klimatizaci (15-40%)

Vysoká ochrana zdiva před povětrnostními vlivy (bez tvorby zelených řas, hub a plísní)

Vysoká účinnost odstranění vlhkosti ze zdiva po odstranění příčiny

Aplikace bez porušení zdiva (žádné kotvení)

Jednoduché zpracování

Nízká hmotnost zateplovacího systému HFR-TS: 7,0 kg / m2

ekologický materiál

Rychlá aplikace

Zateplovací systém tepelné ochrany IsoTex / ThermoShield® je lepší než kontaktní zateplovací systémy

OMÍTKY ISOTEX TVOŘÍ TEPELNÉ JÁDRO ZATEPLOVACÍHO SYSTÉMU

 

Tepelněizolační omítky IsoTex jsou vhodné pro fasádní omítání cihlových, betonových, železobetonových, pórobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů v exteriéry i v interiery. Omítky IsoTex jsou vhodné na omítání všech podkladů, které mají jednoduchý i složitý tvar. Díky své objemové hmotnosti dokáže velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů.

Tepelněizolační omítky IsoTex jsou hotové suché směsi na bázi granulovaných křemičitých kuliček, která po smíchání s vodou vytvoří dokonalou plastickou, vysoce adhezní hmotu určenou k použití jako izolace proti vlhkosti a zároveň jako tepelná a zvuková izolace stěn budov. Díky svým vlastnostem tvoří výborný základ pro zateplovací systém HFR-TS.

Princip interakce tepelněizolačních omítek IsoTex se zdivem: omítky IsoTex nanesené na fasádu pracují v režimu membránové sanace. Omítky propouští vlhkost ve formě páry prostupující ze zdiva (stěn) az interiéru, čímž dochází k jejímu pravidelnému odvádění a k následnému zlepšení tepelně-izolačních vlastností zdiva tj. ke zvýšení hodnoty parametru R (tepelný odpor stavební konstrukce).

TEPELNĚIZOLAČNÍ NÁTĚR THERMOSHIELD ZAJISTÍ OCHRANU FASÁDY ZATEPLOVACÍHO SYSTÉMU. VYTAHUJE VLHKOST ZE ZDIVA A UDRŽUJE ZDI SUCHÉ.

 

ThermoShield tvoří ochranný štít zateplovacího systému – v tomto případě termoizolačních omítek IsoTex, který díky unikátnímu složení odvede vlhkost, avšak zabraňuje zpětnému přechodu vlhkosti z vnějšího prostředí do materiálu stavební konstrukce. ThermoShield zabezpečuje teplotní stálost a tedy nedochází k degradaci (k prasklinám) zdiva resp. stěn vlivem vysokého rozdílu teplot.

Jedinečné vlastnosti Termokeramické nátěru ThermoShieldu napomáhají zateplovacímu systému HFR-TS vytvořit útulné, pohodové klima ve všech budovách. Pomáhají šetřit náklady na vytápění i klimatizaci a velmi účinně chrání fasády a střechy před škodlivými vlivy různých povětrnostních podmínek. Významnou měrou zabraňují stárnutí a zvětrávání stavebních konstrukcí. Přitom je termokeramický nátěr ThermoShield v poměru cena / výkon stejně výhodný jako normální, vysoce kvalitní disperzní barva.

Termoizolační nátěr ThermoShield je ve světě používán již více než 30 let. Za tuto dobu byl mnohokrát podroben velmi kritickým hodnocením a mnoho renomovaných vědeckých pracovišť provedlo množství nezávislých odborných posudků jeho účinnosti. Nejedná se o náhodné posudky, ale o několikaleté sledování objektu před aplikací termoizolačního nátěru ThermoShield, tak i po jeho aplikaci. Výsledky vždy potvrdily účinnost a oprávněnost použití termoizolačního nátěru ThermoShield. Písemné výsledky většiny posudků jsou dostupné na internetových stránkách.

MODERNÍ ZATEPLENÍ S NOVÝMI NANOTECHNOLOGIEMI A OMÍTKOVÝM ZATEPLOVACÍM

SYSTÉMEM HFR-TS®

Obr. 1: Tepelný odpor a jeho průběh na typické zdi bez HFR-TS, R = 0,61 m2K/W
Obr. 2: Tepelný odpor R a jeho průběh na typické zdi s aplikací zateplovacího systému HFR-TS®, R = 3,07 m2K/W
Vypracoval: Akad. arch. Et Ing. arch. Petr David, aut. Arch.

Nedostatky kontaktního zateplení řeší požití souvrství ze speciálních omítek IsoTex s tepelněizolačními parametry v kombinaci se speciálním materiálem s keramickým plnivem se schopností odrážet teplo – ThermoShield (TS), který jako jediný má dvě základní funkce: a to odrážet až 85% tepelného záření (sálání) v obou směrech kolmo k aplikované ploše a aktivní odvod vlhkosti z podkladu (na m2 plochy fasády připadá 150 m2 povrchu keramických dutých granulí obsažených v nátěru ThermoShield).

Aplikací souvrství (zateplovacího systému HFR-TS®) na obvodový plášť dojde k násobnému zlepšení parametrů pláště budovy, které jsou prokazovány v rámci PENB. Aplikací dojde k aktivní ochraně budovy odrazem tepelného záření (fázový posun, tedy zpoždění prohřátí zdí se zvětší o 6 – 8 hodin) a zároveň k vysychání podkladních vrstev (zdí apod.). A také ke klasické izolaci zateplovacími omítky IsoTex. Souvrství se chová aktivně, dojde ke zlepšení izolačních vlastností dle materiálu násobně (obr. 1, 2). Typicky dochází k přeřazení z třídy F neúsporná (velmi nehospodárná) do tříd úsporných.

Zateplovací omítkový systém HFR-TS® se nanáší na starý pevný podklad nebo na nový známými postupy. Omítka v síle deset a více milimetrů se nanese na penetrační nátěr s výbornou propustností pro vodní páry. ThermoShield se dodává ve formě emulze = nátěr.

Pokračujte dále na ThermoShield nebo Omítky IsoTex

 

 

 

Snížení nákladů na vytápění! Poradíme jak na to.

S blížícím se obdobím podzimních a zimních měsíců se začíná energeticky náročnější období -  topná sezóna. Ta se sebou přináší zvýšené náklady na vytápění a tím i větší zatížení rodinného rozpočtu. Poradíme vám, jak jednoduchými opatřeními můžete u vás doma snížit...

číst více

Jak zajistit ochranu před vlhkostí v domě?

Udržet v suchu svůj vlastní dům a ochránit jej před vlhkostí bývá častokrát větším problémem než se může zdát. Zatékající a plesnivé stěny straší totiž nejednoho majitele rodinného domu. Mnohokrát si proto dáváme při pohledu na takto přikrášlenou stěnu otázku: „Kde se...

číst více