Ochrana proti plísním

 

ThermoShield věnuje vývoji odstraňování a zabraňování tvorby plísní interiéru a exteriéru budov velkou část své pozornosti.

Výsledkem dlouholetého výzkumu jsou dvě řady produktů na ochranu interiéru a  na ochranu exteriéru budov.

INTERIÉR

ThermoShield VitalProtect

Produkty ThermoShield VitalProtect  deaktivují plísňové toxiny a alergeny ve stěně stejně jako ve vzduchu. Zatím nebyl identifikován žádný mikroorganismus, který by nebyl VitalProtectem zneškodněn. Dobrá kompatibilita materiálu chrání stavební konstrukci.

VitalProtect  je šetrný k životnímu prostředí a naprosto bezpečný pro lidský organismus.

Proto je tento výrobek vhodný do všech obytných prostor včetně kuchyně či dětského pokoje. Pokoje jsou obyvatelné bezprostředně po ošetření přípravkem.

VitalProtect vykazuje vysoký dezinfekční potenciál a není toxický. Po aplikaci se rozkládá na komponenty, které jsou původními složkami pitné vody.

Po ošetření mohou být odstraněné tapety a další materiály snadno likvidovány s běžným komunálním odpadem.

K ochraně proti zvýšené kontaminaci sporami při použití VitalProtect jsou povinné osobní ochranné prostředky, jako je ochranný oděv a dýchací maska.

ZÁKLADNÍ FAKTA O THERMOSHIELD VITALPROTECT:

Použití možné ve všech obytných místnostech

Šetrné k životnímu prostředí a absolutně bez zbytkových částic

Žádné zdravotní riziko

Krátká doba kontaktu a čas dezinfekce

Trvale deaktivuje všechny známé plísní toxiny a jejich alergeny

Žádný vývoj odporu

Chrání stavební konstrukce

Žádné nebezpečné složky dle 89/542/EWG

Dermatologicky testováno a hodnoceno jako „velmi dobré“

Tvorba plísňové houby v bytech a v domech je problém, který je třeba brát vážně a který nepřispívá pouze k znehodnocování nemovitostí, ale může poškozovat v silné míře i zdraví lidí.

Statistika vychází z toho, že každý třetí byt a každý třetí dům je napaden plísní.

Tradiční boj s plísní se prováděl zpravidla prostřednictvím přímého nánosu částečně jedovatých substancí na viditelné plísně. Při této aplikaci nebyly zohledněny ani spóry ve vzdušném prostoru, ani pozdější obyvatelnost ošetřených prostor.

EXTERIÉR

ThermoShield SCALP 

Prostředek pro odstranění řas, lišejníků, mechů, plísní a hub z povrchů staveb s preventivním účinkem proti jejich novotvorbě.

Výrobek byl vyvinut pro odstranění řas, lišejníků, mechů, plísní a hub z povrchů staveb.
Lze ho použít na kámen, střešní tašky, beton, omítku, dřevo, břidlici, azbestocement (eternit), nátěry, apod.

Nejčastěji se používá pro čištění zdí a střech budov, dlažby, bazénů, fontán, tenisových kurtů, teras, balkónů, omítky, soch, apod.

Použití přípravku se doporučuje i před aplikací nátěru na výše uvedené podklady, protože snižuje riziko rozmnožení mikroorganizmů pod vrstvou nátěru, což je častou příčinou „odlepení“ nátěrů od povrchu staveb.

OCHRANA PŘED NOVOTVORBOU ŘAS, MECHŮ A PLÍSNÍ

Chraňte své fasády a střechy před tvorbou organických nečistot, jako jsou řasy, mechy a plísně. Ochranu lze provádět preventivně nebo po odstranění organických nečistot z povrchů staveb, které byly řasou, mechy nebo plísní napadeny. Stačí použít vhodný nátěr proti plísni.

KDY POVRCHY CHRÁNIT?

Nejlepší je samozřejmě prevence. Dostatečnou prevencí zabráníte vzniku mechu a řas, a tím se vyvarujete jejich případného odstranění.

Pokud byla Vaše fasáda či střecha již mechy a řasami napadena, je po jejich odstranění nutné očištěné povrchy chránit. Ochranu vyčištěných povrchů je vhodné provést prostředkem s preventivním účinkem proti novotvorbě organických nečistot. Bez následného ošetření vyčištěných povrchů se organické nečistoty velice rychle (během 2 až 3 měsíců) vracejí, protože jsou zde vhodné podmínky pro jejich růst.

JAKÝ PROSTŘEDEK JE VHODNÝ NA OCHRANU POVRCHŮ?

Z výrobní řady SCALP je pro účely ochrany povrchů před organickými nečistotami určen ANTI-MOUSSE 77.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 vytváří po zaschnutí na povrchu ve vodě těžko rozpustné sloučeniny, které mají fungicidní a dezinfekční účinek a zabraňují tak novotvorbě řas, mechů, plísní a hub po dobu několika let.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 je přetíratelný jakoukoliv barvou a lze na něj nanášet lepidla pro lepení kontaktních zateplovacích systémů, tenkovrstvé omítky a jiné materiály s jistotou, že pod těmito vrstvami nedojde k novotvorbě organických nečistot, a tím k odlupování vrchních nátěrů a omítek.

 

KDY LZE SCALP ANTI-MOUSE 77 POUŽÍT?

Přípravek SCALP ANTI-MOUSSE 77 je vhodné využít v těchto situacích:

K přípravě podkladu – pro nanášení dalších materiálů (barev, omítek, lepení kontaktních zateplovacích systémů, aj.).

Při rekonstrukci povrchů, ochraně vyčištěných nebo nově zhotovených povrchů před tvorbou organických nečistot.

VÝHODY

Přípravek lze použít okamžitě, bez předchozího mytí nebo čištění povrchu

Výrobek nemá nepříznivé účinky na kovy, barvy ani sklo – nemění jejich vzhled ani barvu.

Očištěné stavby a předměty znovu získají estetický vzhled a svou původní krásu.

Odstraněním mikroorganizmů se sníží celková vlhkost předmětů a staveb.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 vytváří po zaschnutí těžko ve vodě rozpustné organokovové sloučeniny, a tím zabraňuje novotvorbě řas, mechů atp. po dobu několika let.

Kontaktujte nás pro více informací, stáhněte si ceník nebo navštivte náš obchod.

Snížení nákladů na vytápění! Poradíme jak na to.

S blížícím se obdobím podzimních a zimních měsíců se začíná energeticky náročnější období -  topná sezóna. Ta se sebou přináší zvýšené náklady na vytápění a tím i větší zatížení rodinného rozpočtu. Poradíme vám, jak jednoduchými opatřeními můžete u vás doma snížit...

číst více

Jak zajistit ochranu před vlhkostí v domě?

Udržet v suchu svůj vlastní dům a ochránit jej před vlhkostí bývá častokrát větším problémem než se může zdát. Zatékající a plesnivé stěny straší totiž nejednoho majitele rodinného domu. Mnohokrát si proto dáváme při pohledu na takto přikrášlenou stěnu otázku: „Kde se...

číst více