Nátěr na dřevo

 

Nátěr na dřevo ThermoShield Nature je moderní metoda ochrany vnějších dřevěných prvků. Skládá se z milionů mikroskopických perliček vložených do velmi cenného pojiva.

Dřevo, nejstarší stavební materiál známý lidstvu, lze konstrukčně i dekorativně použít ve výstavbě. Vzhledem k různým možnostem využití a skutečnosti, že se jedná o obnovitelnou surovinu, se dřevo široce využívá ve stavebnictví. Z tohoto důvodu je potřeba vysoce kvalitní a ekonomické ošetření dřeva.

Dřevo je kapilární, organický podklad, který musí být chráněn před vysokou vlhkostí a silným sušením. Pouze tímto způsobem lze zabránit otoku a smršťování dřeva.
Díky membránové funkci nátěru ThermoShield Nature vytváří pro dřevěný substrát aktivní ochrannou vrstvu. Prostřednictvím adaptivního chování vlhkosti nátěr na dřevo ThermoShield Nature může poskytovat kapilární transport ze dřeva. Navíc tím, že absorbuje vlhkost ze vzduchu, brání sušení dřeva. Po celé roky udržuje ve dřevu stálou kompenzační vlhkost, která snižuje vznik trhlin způsobených otokem a smrštěním.

 

 

Keramické kuličky v nátěru ThermoShield Nature odrážejí zvláště vysoký podíl slunečního světla. Keramika způsobuje rychlé rozdělení nebo rozložení stávajícího tepelného záření. Odrazem světla a rozložením nebo distribucí tepelných paprsků se ke dřevu nemůže dostat přílišné teplo, navíc nátěr na dřevo ThermoShield Nature hromadí vrstvu vlhkosti, která se při vysokých vnějších teplotách znovu odpaří. Menší přímé teplo a výsledné teplo difúzního odpařování vedou k tepelnému uklidnění dřevěné konstrukce a tím úspěšně zabraňuje tvorbě trhlin. Technologie keramických bublinek v nátěru ThermoShield Nature činí nátěr odolný proti rizikům životního prostředí jako smog, kyseliny, soli, ozon, mořská voda nebo UV záření. Vysoká odolnost vůči zatížení životního prostředí je zárukou že nátěr ThermoShield může nabízet své ochranné funkce po dlouhou dobu. Použití kvalitních surovin dává nátěru na dřevo ThermoShield Nature velkou flexibilitu a vysokou přilnavost k podkladu. Společné působení pružnosti, přilnavosti a odolnosti téměř dokonale snižuje stárnutí nátěru na dřevě a tím i samotného dřeva.

Kontaktujte nás pro více informací, stáhněte si ceník nebo navštivte náš obchod.

Snížení nákladů na vytápění! Poradíme jak na to.

S blížícím se obdobím podzimních a zimních měsíců se začíná energeticky náročnější období -  topná sezóna. Ta se sebou přináší zvýšené náklady na vytápění a tím i větší zatížení rodinného rozpočtu. Poradíme vám, jak jednoduchými opatřeními můžete u vás doma snížit...

číst více

Jak zajistit ochranu před vlhkostí v domě?

Udržet v suchu svůj vlastní dům a ochránit jej před vlhkostí bývá častokrát větším problémem než se může zdát. Zatékající a plesnivé stěny straší totiž nejednoho majitele rodinného domu. Mnohokrát si proto dáváme při pohledu na takto přikrášlenou stěnu otázku: „Kde se...

číst více