Omítky IsoTex

 

 

VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ TEPELNĚ IZOLAČNÍ ZATEPLOVACÍ A SANAČNÍ OMÍTKY ISOTEX

 

Tepelně izolační zateplovací omítka IsoTex je vhodná pro fasádní omítání cihlových, betonových, železobetonových, pórobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů v exteriéry i v interiery. Tepelněizolační a zateplovací omítka IsoTex je vhodná na omítání všech podkladů, které mají jednoduchý i složitý tvar. Díky své objemové hmotnosti dokáže velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů.

Nová generace tepelně izolační zateplovací omítky IsoTex má ve srovnání se současnými omítkami 3x menší hmotnost, objemová hmotnost 1 m3 omítky je 350 kg. Omítka vám díky své mimořádně nízké objemové hmotnosti zajišťuje výraznou úsporu tepla. Součinitel tepelné vodivosti je již po 30 dnech od nanesení 0,078 W / mK, po 120 dnech od nanesení dochází k plnému vyzrání fasády a součinitel tepelné vodivosti je 0,06 W / mK.

ZATEPLOVACÍ OMÍTKA ISOTEX JE SOUČÁSTÍ TEPELNĚ IZOLAČNÍHO ZATEPLOVACÍHO

SYSTÉMU HFR-TS®

Tepelně izolační zateplovací omítka IsoTex vám zajistí ve spolupráci s nátěrem ThermoShield plnou ochranu před všemi atmosférickými vlivy. Díky svým unikátním vlastnostem termoizolační omítky IsoTex a nanotechnologií v termokeramickém nátěru ThermoShield vám v tomto spojení zajistí regulaci vlhkosti ve zdivu (udržuje ji stále v suchu = pouze „suchý kabát hřeje“). Koeficient absorpce vody je méně než 3% za 120 dní přítomnosti ve vodě a díky svým difuzním vlastnostem – koeficient propustnosti vodních par = 7, napomáhá rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu a uvnitř konstrukce.

Tepelně izolační zateplovací omítka IsoTex je velmi vhodná nejen jako alternativa zlepšení komfortu vašeho bydlení (zateplení vaší nemovitosti), ale zároveň získáte nový kabát domu, který vaši nemovitost ochrání před všemi povětrnostními vlivy. V létě se stavba nepřehřeje (úspora na klimatizací) a v zimě 3x sníží únik tepla z vašeho domu (úspora na vytápění).

Spolu v kombinaci s tepelně izolačním nátěrem ThermoShield vytvoří zateplovací omítka IsoTex komplexní zateplovací systém pro ideální zateplení domu.

TEPELNĚ IZOLAČNÍ ZATEPLOVACÍ OMÍTKA IsoTex – ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

 

Zateplovací omítka je lehká: její hmotnost je 3x menší ve srovnání s běžnými omítkami

Má tepelně izolační vlastnosti a tím pomáhá výrazně snížit náklady na vytápění. Součinitel tepelné vodivosti izolační omítky je 0,06 W / mK.

Tepelně izolační omítka chrání vaši fasádu před atmosférickými a povětrnostními vlivy.

Má vodoodpudivé vlastnosti a zabraňuje vnikání vody do podkladu.

Omítka je paropropustná.

Konec plísním a řasám – ekologický domov: tepelně izolační omítka IsoTex napomáhá rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu a uvnitř konstrukce

Zateplit váš dům můžete z interiéru i z exteriéru – použití zateplovací omítky IsoTex je stejné pro venkovní i vnitřní využití.

Výrazné zlepšení tepelné pohody v interiéru – již 1 cm zateplení v interiéru v kombinaci s nátěrem ThermoShield zvýší pocitovou teplotu v bytě nebo studených místnostech rodinného domu.

Zcela ekologický a čistě minerální materiál.

Naše tepelně izolační zateplovací omítka IsoTex má stejnou životnost jako váš dům – tj je doživotní.

UŠETŘÍTE VÝDAJE ZA VYTÁPĚNÍ

 

Vrstva 2,5 cm omítky IsoTex nanesena na 40 cm děrovanou cihlu (např. Porotherm 40 Eco +) zateplí Váš dům podle požadavků dotačního programu „Zelená úsporám“

1 cm vrstva v interiéru zvýší výrazně tepelnou pohodu a komfort v zděné i panelovém bytě

Tabulka tepelných úspor podle různých typů základního zdiva

ZATEPLOVACÍ OMÍTKA V SYSTÉMU HFR-TS NEVYŽADUJE DODATEČNÉ NÁKLADY NA DALŠÍ

ÚDRŽBU

 

Naše omítky v systému HFR-TS mají stejnou životnost jako váš dům – jsou doživotní

Nehrozí jejich poškození ptáky, hlodavci a drobným domácím zvířaty

Odolné proti vlhkosti, plísním, řasám a jiným mikroorganismům

Kabát a pláštěnka pro váš dům v jednom (omítka odpuzuje vodu)

Velmi nízký modul pružnosti – žádné mikrotrhliny, které snižují životnost omítky

Odolá náhlým změnám teplot (prudký déšť v horkém létě), poryvům deště a větrů

Jediná údržba – omytí fasády tlak. vodou a obnovení nátěru po cca 8 – 15 letech, podle typu fasádní barvy

 

Snížení nákladů na vytápění! Poradíme jak na to.

S blížícím se obdobím podzimních a zimních měsíců se začíná energeticky náročnější období -  topná sezóna. Ta se sebou přináší zvýšené náklady na vytápění a tím i větší zatížení rodinného rozpočtu. Poradíme vám, jak jednoduchými opatřeními můžete u vás doma snížit...

číst více

Jak zajistit ochranu před vlhkostí v domě?

Udržet v suchu svůj vlastní dům a ochránit jej před vlhkostí bývá častokrát větším problémem než se může zdát. Zatékající a plesnivé stěny straší totiž nejednoho majitele rodinného domu. Mnohokrát si proto dáváme při pohledu na takto přikrášlenou stěnu otázku: „Kde se...

číst více